Temel Bilgi Teknolojileri 2 Dersi 2014 – 2015 Yılı (Final) Dönem Sonu Sınav Soruları

Kablosuz bir bağlantı üzerinden iletilen İP ağ trafiğini, telefon hattı veya kablo üzerinden gönderilen ve yüksek hızda alınan sinyallere dönüştüren araca ne ad verilir?
Bilgisayar ve ağ güvenliği ile ilgili olarak “bilgilerin, sadece o bilgilere erişim ve kullanım hakkına sahip olan kişilerce sahip olunması” kavramının en iyi karşılığı aşağıdakilerden hangisidir?
Kişilerin Internet üzerinde takip etmek istedikleri yüzlerce siteyi düzenli olarak tarayarak yeni eklenen web sayfalarını, blogları, podcastları, haberleri ve wiki maddelerini kişinin bilgisayarına getiren belge türü aşağıdakilerden hangisidir?
Akıllı telefon güvenliğine ilişkin ilk ve öncelikli olarak alınması gereken güvenlik önlemi aşağıdakilerden hangisidir?
Virüslerin yayılma yöntemlerinden en fazla bilineni aşağıdakilerden hangisidir?
İnternet aracılığıyla telif haklarına aykırılık halinde uygulanacak yaptırımların düzenlendiği kanun aşağıdakilerden hangisidir?
Halkın kısıtlama olmadan kullanabileceği, yeniden düzenleyebileceği ve kısıtsız ya da düşük kısıtla tekrar dağıtabileceği yazılım türü aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi bilgisayara zarar veren durumlardan biri değildir?
Aşağıdakilerden hangisi “Bilgi Toplumu Stratejisi (2006-2011): Problemlerin Değerlendirilmesi” çerçevesinde incelenen başlıklardan biri değildir?
Aşağıdakilerden hangisi Bulut Bilişimin “kurulum” modellerinden biridir?
Aşağıdakilerden hangisi yapısal olmayan veriye örnektir?
Öğrenmenin planlanması, tasarlanması, geliştirilmesi, uygulanması, değerlendirilmesi ve denetlenmesi gibi faaliyetleri bütünleşik olarak yerine getiren web tabanlı yazılım sistemi aşağıdakilerden hangisidir?
Virüs tarama tekniklerinden olan "Dosya taraması"nın özellikle tercih edilen tarama sıklığı aşağıdakilerden hangisidir?
Abone olunduğunda her bir bilgisayara gönderilen, isteğe göre ayarlanabilen haber aracı içeriği türü aşağıdakilerden hangisidir?
Bir uygulama Google Maps üzerinde geliştiriliyor ve harita alt yapısı hazır hizmet olarak Google’dan alınıyorsa, kullanılan bulut iş modeli aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi video taşıyıcı formatlardan biridir?
Öğrenme ve öğretme süreçlerinde elektronik teknolojilerin kullanımına genel olarak ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi bulut bilişimin kullanıcılara sağladığı faydalara ilişkin başlıklardan biri değildir?
Aşağıdakilerden hangisi İnternet Explorer’in web sitelerini sınıflandırmak amacıyla sunduğu güvenlik bölgelerinden biri değildir?
TUENA nedir?
Sınavı Bitir

Yorum Yapın